041-34200585 info@soularpump.com

پمپ شناور

پمپ شناور

پمپ شناور یکی از انواع پمپ طبقاتی مستغرق می باشد که یکی از موارد اصلی کاربرد آن انتقال آب از چاه و استخر برای مصارف کشاورزی و صنعتی می باشد .
پمپ شناور دارای انواع مختلفی می باشد که مصرف کننده با توجه به  نیاز کاری خود خریداری می نماید . 

پمپ شناور

پمپ های شناور به طور معمول در سایز 1 تا 12 اینچ موجود است که شما می توانید نوع مورد نظر خود را خریداری نمایید . پمپ شناور در دو نوع کلی تک فاز و سه فاز عرضه می شود . پمپ های شناور به طور کلی در دو جنس چدن و استیل در بازار موجود می باشد . 

ظرفیت آبدهی پمپ شناور 5 تا 650 متر مکعب می باشد . همچنین این پمپ ها دارای ارتفاع آبدهی 400 متر را می باشند .
با توجه به کاربرد پمپ شناور در صنعت شرکت های بسیاری به عرضه و فروش پمپ شناور پرداخته اند . شرکت سولار پمپ نیز با سالها سابقه به تولید و فروش پمپ شناور در تبریز و سایر شهر ها می پردازد .

از جمله ویژگی های ممتاز پمپ شناور سولار پمپ می توان به استحکام بالا ، قیمت مناسب و مقرون به صرفه ، نصب آسان و سرعت نصب ، راندمان بالا ، کارکرد بی صدا و ... اشاره نمود که موجب شده رضایت مشتریان خود را تاکنون تامین نماید. 

سولار پمپ با ارائه پمپ شناور با کیفیت بالا توانسته پمپ های تولیدی خود را در مطابق با استاندارد های بین الملی تولید و به فروش برساند . 

پمپ های شناور از جمله پمپ های سانتریفیوژ می باشد که در آنها آب و یا سیال مورد نظر از پروانه اول وارد پمپ شناور می شود . سپس به همین ترتیب وارد طبقات بعدی می گردد تا به طبقه آخر رسیده و از آنم خارج شود . این امر موجب می شود فشار افزایش پیدا کند . 

 

پمپ شناور در صنایع باغبانی ، کشاورزی ، صنایع نفت و گاز دارای کاربرد می باشد . این پمپ نه تنها در ایران بلکه در جهان به عنوان یک پمپ پر کاربرد به شمار می رود . که البته بیشترین نکاربرد آن را هم در چاه های آب می باشد .

گاها در آب چاه شن و ماسه وجود دارد . در این صورت برای کارکرد درست پمپ شناور باید از جنسی به غیر از استیل استفاده شود . بنابراین بهتر است قبل از خرید پمپ با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید . 

نوعی از پمپ ها وجود دارد که البته در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت . در این گونه پمپ ها که پمپ شناور شافت و غلاف نامیده می شوند ، موتور الکتریکی در سطح زمین نصب می شوند و با جعبه شافت و غلاف می شوند . به عبارتی دیگر موتور این پمپ در بیرون از چاه قرار می گیرند . از مزایای این پمپ می توان به تعمیر آسان تر آن اشاره کرد . 

معایب این پمپ نیز در مقایسه با پمپ شناور امنیت کمتر آن می باشد . چون موتور در خارج از چاه قرار می گیرد در محیط های که فاقد امنیت هستند ، می تواند خطرناک باشد . 

همچنین پمپ شناور دارای انرژی مصرفی کمتر در حدود 30 درصد می باشد و همچنین راندمان بیشتری دارد . 

کاربرد پمپ شناور : 

خارج کردن آب از چاه آب

آبیاری بارانی 

آب نما 

تامین آب اضطراری

کشاورزی برای افزایش فشار آب دو یا آبیاری 

صنایع نفت و گاز 

آب رسانی به منازل

آب رسانی به امکان صنعتی

و....

پنجشنبه ۱۶-۰۱-۱۳۹۷
برچسب ها:

دسته‌ها